İZMİR

İZMİR - ARAÇ KİRALAMA

İzmir, tarihsel olarak Smyrna olarakta bilinir, Türkiye'nin batısında bir şehirdir. Ülkenin üçüncü büyük şehri ve en büyük limanlarından birine sahip olan İzmir, Ege Denizi'nin derin girintili kıyılarında korunaklı İzmir Körfezi'nin başında yer almaktadır.1924'ten beri inşa edilen geniş caddelere ve binalara sahip modern bir şehirdir.
Körfezin doğu ucunun etrafındaki Kızılçullu (antik Meles) Nehri'nin küçük delta düzlüğünde, güneydeki yükseklik ve sırtlarda konumlanmıştır.

Bir zamanlar İzmir'in merkezinden körfez boyunca ayrı bir kasaba olan Karşıyaka (eski adıyla Kordelia) ilçesi, şimdi kentin kuzeybatı kesimini oluşturmaktadır.
Konak bölgesi İzmir'in eski ticaret merkezidir; şuanda yeni modern gökdelenleri ile bayraklı ilçesi şehrin yeni ticaret merkezi haline gelmektedir.

Kentin yerleşim bölgeleri Karantina'da, güneybatıdaki Güzelyalı'da ve pazarın kuzeyinde Eşrefpaşa'da yoğunlaşıyor.Ticaret merkezinin güneyinde, İzmir'in eski kalesinin yapıldığı Kadifekale (Pagus Dağı) yer almaktadır.Kuzeydeki Alsancak, yakın zamanda genişleyen limanın bulunduğu yerken, sanayi,kuzeydoğudaki körfez boyunca banliyölerde yoğunlaşmaktadır.

İzmir Türkiye'nin en fazla göç alan şehirlerinden biridir. Son yıllarda aldığı bu göç dalgası ile kozmopolitik bir yapıya kavuşmuştur.
Türkiye'nin en büyük şehri İstanbul'un en fazla göç verdiği şehirlerin başında gelmektedir. Göç nedeni ile şehir nüfusu her yıl katlanarak daha da büyümektedir.

5000 yıldan daha eski tarihi ile şehir içerisinde gezilebilecek mekanlar arasında; Asansör,Kemeraltı,Kadifekale,Teleferik gibi daha bir çok yer gezilebilir.
Yine alışveriş için Alsancak, Karşıyaka, Balçova, Bornova gibi bir çok ilçede modern markaları barındıran alışverişmerkezleri ziyaret edilebilir.

Trustik lokasyonları ve doğası nedeni bir turizm cenneti olsada yıllardır yeterli yatırımı alamadığı için turizm'den gerekli payı malesef alamamaktadır.
Başlıca turistik sahili olan mekanlar arasında;


Efes,Çeşme,Alaçatı,Dikili,Foça,Urla,Özdere,Seferihisar özelikle denizi ve mekanları ile ünlüdür. Dünyaca ünlü plajı Ilıca Çeşme merkezindedir.
Ayrıca Türkiye'nin jet sosyetesinin uğrak yeri ve sörf merkezi yine çeşme Alaçatı'da bulunmaktadır.

20 yıllık geçmişi olan rent a car firmamız Circularcarhire merkez ofisi izmir'de bulunmaktadır. Sizde güzel izmire seyahat planlıyorsanız,
Circularcarhire olarak sizlere izmir'de en iyi araç kiralama hizmetini sunmak için sabırsızlanıyoruz.