Kiralama Şartları

Sürücü Belgesi

ECMR-ECMD-ECAR-CDMR-CDMD-CDAR-IDMD kategorileri için minimum 21 yaşında olmanız ve de en az 2 yıllık ehliyetinizin olması zorunludur. SDMR-SDMD-SDAR-SDMD-IDAR-IDAD-CWMR-CWMD ve IWMR kategorileri için 23 yaş ve en az 2 yıllık ehliyet, FDMR-FDAR-FDMD-FDAD-CPAR-CWMD+2 sınıfları için de 25 yaş ve en az 2 yıllık ehliyet zorunluluğu vardır. SVMD-SWMD-LDAR kategorileri için ise 28 yaş veya en az 3 yıllık geçerli ehliyet olması zorunluluğu vardır.

*Genç yaş sürücü ücreti günlük 5 EUROdur. Araç sınıflarına göre en az 2 ya da 3 senelik ehliyeti olan fakat yaş sınırı dolayısıyla üst sınıf araçları kiralayamayan sürücüler "genç yaş sürücü ücreti" ödeyerek bu araçları kiralayabilirler.

Ek Sürücü

Circular Car Hire ek sürücü ücreti olarak günlük €2,95 (kdv dahil) tahsil eder. Aracı alırken sürücülerin tamamı kiralama kontratına kaydedilmelidir. Aksi halde bir kaza,hasar durumunda sigorta devre dışı kalır ve hem kiracı hem de ek sürücü sorumlu tutulur. Bu durumlarda kiracı ve ek sürücü hem kiralık araca hem de olursa üçüncü şahıslara ve de araçlara verilen hasarları ödemeyi peşinen kabul eder.

Yakıt Politikası

Dolu depo zorunluluğu yoktur. Sürücü aracı aldığı seviyedeki yakıt ile geri getirmek zorundandır. Eksik yakıt ile gerçekleşecek araç dönüşlerinde, hizmet bedeli ekleneceğinden dolayı kiracı normal pompa litre fiyatlarından daha yüksek bir ücret ödeme durumunda kalabilir.

KM Sınırı

Günlük KM sınırı 250 kmdir. Aylık km sınırı maksimum 3000 kmdir.

Km aşımı 0,35 TL+kdv/km (orta,üst sınıf ve minibüs kiralamaları için km aşım ücreti 0,60 TL+kdv/km ) olarak ücretlendirilir. Uzun dönem kullanımlarda araç grubuna göre KM sınırı değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için çağrı merkezimize veya rezervasyon departmanımıza telefon/mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Sigorta

Üçüncü şahıs mali sorumluluk sigortası, muafiyetli kasko bağışıklığı, muafiyetli hırsızlık sigortası fiyatlara dahildir. Aracın çalınması durumunda kiracı mutlak suretle ruhsatı ve de aracın anahtarını ibraz etmek zorundadır. Aksi halde sigorta kapsamı gereği emniyeti suistimal olarak nitelendirilir ve sigorta devre dışı kalır. Aracın sigortası ilaveten lastik-cam-far sigortası (LCF/TWH) alınmadıysa lastik, cam ve far hasarlarını kapsamamakla birlikte, doğacak masraflar kiracıdan tahsil edilir. Aracın alt takımına gelebilecek bir hasar hiçbir şekilde sigorta kapsamına girmez ve kiracı mutlak sorumlu olmayı kabul eder. Kiracı aracın hor ve dikkatsiz kullanılmaması, yanlış yakıt doldurmak gibi hatalar sonucu doğabilecek tüm masrafları karşılayacak olduğunu peşinen kabul eder.

Sigorta kira kontratı üzerinde kayıtlı olmayan bir kişinin aracı kullanması, aracın kapasitesinden fazla yolcu taşınması, alkol veya uyuşturucu etkisi altında aracın kullanılması ve de belirtilen sebeplerden kaynaklı bir kaza durumunda hiçbir suretle ödeme yapmayacağı gibi tüm sorumluluk kiracıda olur. Yapılı olmayan veya off-road olarak tabir edilen yollarda kullanılan araçlara gelebilecek herhangi bir hasar için sigorta yine devre dışı kalır ve kiracı doğacak hasar masraflarını karşılamak zorundadır.

Ek Seçenekler ve Fiyatlar

Rezervasyon esnasında veya aracınızı teslim alırken size sunulan ekstra seçeneklerle hem daha konforlu ve keyifli bir sürüş deneyimi hem de ilave sigortalarla daha risksiz ve huzurlu seyahat edebilirsiniz.

Mini Hasar Sigortası (MDI)

Araç üzerinde oluşan 7,5cm’ye kadar olan çizikleri, 2,5cm’ye kadar olan göçükleri, jant üzerinde 4cm’ye kadar olan çizikleri ve camdaki 5mm’ye kadar olan taş zedelenmeleri kapsar. Çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen 500 TL’ye kadar olan hasarları (park yeri, ufak çizikler, vb) müşteri beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır.

Lastik Cam Far Sigortası (TWH)

Aracın ön camı, lastiklerinde ve farlarında bir hasar olması durumunda doğacak masraf risklerini kapsar.

Muafiyetsiz Kaza Sigortası (SECW)

Rezerve edilen araç grubuna göre 300 EUR ile 1200 EUR arasında değişen müşteri sorumluluğundaki muafiyet bedelleri vardır. Kiracı bir hasar durumunda hasar bedeline bakılmaksızın araç grubuna göre 300 EUR ile 1200 EUR muafiyet bedelini ödemeyi kabul eder. Müşteri dilerse bu opsiyonel sigortayı da alıp muafiyet bedelini ortadan kaldırır ve de hasar durumunda hiçbir sorumluluk almaz. (Alkol ve resmi trafik polisi raporunu ibraz etmek kaydıyla.)

Muafiyet Bedelleri
ECMR 300 € CDAR 300 € SDAD 500 € FDMR 700 € CWMD+2 700 €
ECMD 300 € IDMD 300 € IDAR 500 € FDMD 700 € SVMD 900 €
ECAR 300 € SDMR 500 € IDAD 500 € FDAR 700 € SWMD 1,200 €
CDMR 300 € SDMD 500 € CWMR 500 € FDAD 700 € LDAR 900 €
CDMD 300 € SDAR 500 € CWMD 500 € CPAR 700 € FFAD 1,200 €

Kaza/Arıza/Çalınma

Bir kaza durumunda araç kesinlikle olay yerinden hareket ettirilmeden olay yeri fotoğraflarının çekilmesiyle beraber mutlak suretle polis veya jandarmaya bilgi verilmeli ve resmi polis veya jandarma raporu tutturulmalıdır, ayrıca Circular Car Hire istasyonu derhal bilgilendirilmelidir. Tutulan raporlar çok net bir şekilde müşterinin alkol veya uyuşturucu madde tesirinde araç kullanıp kullanmadığını belirtmek zorundadır. Kazayı polis veya jandarmaya bildirmez ya da aracı olay yerinden uzaklaştırırsanız sigorta devre dışı kalacak ve de tüm hasar sorumluluğu müşteride olacaktır. Bu durumda müşteri sorumluluğundaki muafiyet bedeli (excess) de devre dışı kalacak ve müşteri toplam masrafı ödemekle sorumlu olacaktır.

Kiralık araca gelecek büyük küçük her türlü hasar anında Circular Car Hire istasyonuna rapor edilmelidir. Araç otopark halinde hasar görmüş olsa dahil polis ve de Circular Car Hire ofisi bilgilendirilmeli ve gerekli rapor ve tutanakların temin edilmesi gerekmektedir. Tüm tutanak, rapor ve araç evrakları Circular Car Hire istasyonuna müşteri tarafından bizzat verilmelidir.

En genel anlamda, müşteri hasarın ciddiyetine bakılmaksızın tüm hasarları Circular Car Hire istasyonuna rapor etmelidir.

Farkında olunmayan hasar veya kazalar müşteri ihmalkarlığı olarak yorumlanır ve sonrasında müşteriden tahsilat yapılma sonucunu doğurur.

Trafik Cezası/Otoyol Kullanımı

Kiralama bitiminde tespit edilemeyen ve sonradan gelecek olan trafik cezaları, bilgilendirmek sureti ile kiracının, kira başlangıcında peşinen gösterdiği rıza ile kredi kartından tahsil edilecektir, her bir işlem için 20 (yirmi) TL +KDV hizmet bedeli uygulanacaktır.

Araçlarımızda HGS etiketi bulunmaktadır. Kiralama süresince kullandığınız kadarına 15 (onbeş) TL +KDV hizmet bedeli eklenerek tarafınızdan tahsil edilir.

Provizyon

Kiralama sırasında adınıza düzenlenmiş ve geçerli kredi kartınıza araç gruplarına göre 700.00TL - 2.500.00TL değişen tutarlarda bloke uygulanacaktır. Üst grup araçlarda ve ihtiyaç duyulması durumunda tarafınızdan iki ayrı kredi kartı talep edilebilir. Bloke edilen tutar, kiralamanızın bitiminin ardından olası ilave bir ödeme yükümlülüğü olmaması halinde bankaya talimat verilerek kaldırılacaktır. Bankacılık işlemlerine bağlı olarak, bloke edilen ücretin hesabınıza yansıması 15 iş gününe kadar sürebilmektedir. Bu süre yurtdışı kredi kartlarında uluslar arası bankacılık işlemlerine bağlı olarak 20 işgününe kadar uzayabilmektedir. Buradaki gecikme nedeninin firmamız değil, bankacılık işleyişi olduğunu vurgulamak isteriz. Ofislerde nakit bloke kabul edilmeyecektir. Bloke için kredi kartında yeterli limit olmaması, kiracı adına geçerli kredi kartı sunulamaması ya da ehliyet koşullarının sağlanamaması durumunda rezervasyon onaylansa dahi araç verilmeyecektir. Bu durumlar NO-SHOW olarak yorumlanır ve ücret iadesi yapılmaz.

İptal ve NO-SHOW Politikası

İptal Politikası

No Show aşağıdaki hallerde oluşur:

  • Aracı alış tarih/saatinizden önce herhangi bir değişiklik veya iptalle ilgili bizi bilgilendirmediğinizde,
  • Önceden bilgi vermeden rezervasyon saatinizde gelmediğinizde,
  • Aracı almak için gerekli dokümanları sağlayamadığınızda/ibraz edemediğinizde,
  • Ana sürücü adına kredi kartı olmaması ya da kredi kartında gereken blokaj tutarı bulunmadığında,

Yukarıdaki durumların hiç birinde para iadesi yapılamamaktadır.

Araç Tipi

İnternet sitemizde görünen araç resimleri örnek resimlerdir. Marka ve model garantisi verilememektedir. Rezerve etmek istediğiniz aracın muadili veya bir üst grubu (ücrete tabi olmaksızın) size tedarik edilecektir.

Sınır Dışına Seyahat

Türkiye sınırları içindeki kiralamalarda aracın ülke dışına çıkarılması yasaktır.